REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ W BIŁGORAJU

preloader
Regionalne Centrum
Edukacji Zawodowej
w Biłgoraju
Proszę czekać...

RCEZ

Biłgoraj

article and aside

XXVII Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

W dniach 25-27 października 2018 roku maturzyści Technikum Mechaniczno- Elektrycznego w Biłgoraju wzięli udział w XXVII Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Wraz z uczniami klas czwartych w uroczystościach w Częstochowie wzięli udział także wychowawcy: Katarzyna Głowicka, Marzena Jargieło, Elżbieta Marczak-Bil, Agnieszka Zdzioch, Ryszard Kochman oraz nauczyciele opiekunowie: Józefa Gęborys, Stanisław Marchwiany, Tomasz Romańczuk i Wojciech Stasiewicz.

W drogę wyruszyły dwa duże autokary. Pierwszy dzień, w deszczu, to zwiedzanie Krakowa oraz miejsc związanych ze świętym Janem Pawłem II. Po południu wyruszyliśmy do Zakopanego. I tu pogoda dopisała! Przeszliśmy piękną Dolinę Kościeliską, niektórzy zajrzeli do wyżej położonej Jaskini Mylnej, przeszli Wąwóz Kraków i „zaliczyli” Smoczą Jamę. Zwiedziliśmy także Zakopane, w szczególności kościół na Krzeptówkach.

Ostatni dzień to wyżej wspomniana Jasna Góra: Eucharystia w Bazylice Jasnogórskiej, Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich, Akatyst w Kaplicy Cudownego Obrazu, a na koniec Apel Jasnogórski w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Do domu wróciliśmy nad ranem w niedzielę. Na szczęście dzięki zmianie czasu i niedzieli można było się wyspać...

recent events

OSTATNIE WYDARZENIA...

50. Olimpiada Języka Rosyjskiego Okręg Lubelski.

Dnia 30 listopada 2018 roku odbyły się zawody I stopnia (eliminacje szkolne) 50. Olimpiady Języka Rosyjskiego Okręg Lubelski. W olimpiadzie wzięło udział 4 uczniów.

Akcja charytatywna Góra Grosza.

Już w najbliższy poniedziałek, tj. 21.01.2019 r. w naszej szkole rusza 19. edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej Góra Grosza, której celem jest zebranie funduszy na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swoich rodzinnych domach.

Olimpiada Wiedzy Archimedes-Lingua.Plus.

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły przystąpili do tego konkursu z języka angielskiego. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem ze strony młodzieży. To była już 32 edycja. Opiekunem konkursu był pan Robert Bryll.

Eliminacje okręgowe „Euroelektry”.

Trzech uczniów naszej szkoły: Piotr Małyszek z kl. III TM oraz Patryk Kusiak i Dominik Zygmunt z kl. IV TE, wzięło udział zawodach II stopnia (okręgowych) XXI edycji Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra".

Sukcesy z języka niemieckiego.

W tym tygodniu otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Deutschfreund". Uczniowie naszej szkoły uplasowali się na bardzo dobrych miejscach – Konrad Ostrowski z klasy II TM zajął 1. miejsce w województwie lubelskim i 19. w kraju (opiekun p. Agnieszka Oleszczak-Bryła), Grzegorz Pawłowski z klasy I TM był 9. w województwie i 351. w kraju (opiekun p. Danuta Kryńska).

Otrzymaliśmy tytuł Srebrnej Szkoły 2019!

W rankingu Techników 2019 organizowanym przez czasopismo „Perspektywy” Technikum Mechaniczno-Elektryczne w RCEZ w Biłgoraju zdobyło 16 miejsce w województwie lubelskim i 246 miejsce w kraju, otrzymując tym samym tytuł Srebrnej Szkoły.

Egzaminy zawodowe w RCEZ.

9 stycznia 2019 roku rozpoczęły się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Sesja egzaminacyjna potrwa do 13 lutego.

„Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2018” w RCEZ.

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ organizowaną przez Główny Społeczny Komitet Organizacyjny Akcji przy Radiu Lublin S.A.

from the youtube channel

Z KANAŁU YOUTUBE...

teams

ZESPOŁY PRZEDMIOTOWE

elektryczno-elektroniczny mechaniczno-samochodowy wychowania fizycznego języków obcych humanistyczny matematyczno-przyrodniczy informatyczno-ekonomiczny
copyright

WEBDESIGN BY RCEZ TEAM

scrolltop