XIX Edycja Konkursu Ortograficznego „Żółty Orzech”

14 marca 2018 r. w RCEZ w Biłgoraju odbył się finał XIX Edycji Konkursu Ortograficznego „Żółty Orzech”, w którym wzięło udział 42 uczestników: 27 uczniów szkół gimnazjalnych i 15 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu biłgorajskiego.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Warsztaty medialne

W czwartek, 22 lutego br. chętni uczniowie z naszej szkoły pod opieką p. Anety Golby wzięli udział w warsztatach medialnych zorganizowanych dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu biłgorajskiego.

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z Mitologii

Uczeń klasy II TM Patryk Obszański zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z ”Mitologii„, który odbył się 13 listopada 2017 r.

Wizyta w sejmie

Uczniowie klasy I Sb jako zwycięzcy I Konkursu na uczniowski na scenariusz lekcji historii „Historia oczami uczniów”, 8 grudnia 2017 r. gościli z wizytą w sejmie RP. Wyjazd zorganizował poseł Piotr Olszówka – organizator konkursu.

Podczas wycieczki młodzież zwiedziła pomieszczenia parlamentu oraz zapoznała się z organizacją pracy posłów. Odbywające się w tym dniu posiedzenie sejmu było okazją do spotkania z ważnymi osobami sejmu i senatu.

Uczestnicy wycieczki wzięli również udział w lekcji informatyki, która odbyła się w Państwowym Instytucie Badawczym NASK, nadzorowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji. Podczas tych zajęć prowadzący przeprowadzili konkurs przy pomocy technologii informatycznych, który wygrała drużyna uczniów naszej szkoły w składzie: Kacper Palikot, Bartłomiej Pułapa i Krystian Regiel.

Zwycięska praca uczniów klasy I Sb, dzięki której zajęli I miejsce w konkursie i zostali nagrodzeni wycieczką do Warszawy nosiła tytuł „«Człowiek z bunkra». Andrzej Kiszka - żołnierz niezłomny”. Opracowany przez uczniów scenariusz lekcji historii został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli Marii Lipianin i Mirosława Późniaka.