Internat RCEZ


Proszę czekać...

Internat
Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

Rok szkolny 2017/2018:

Zatrzymać się na chwileczkę...
Wieczór Wigilijny w internacie

We wtorkowy wieczór 19 grudnia 2017 roku w internacie naszej szkoły mogliśmy przełamać się opłatkiem i zjeść wspólną wigilijną kolację. Podczas tego spotkania świąteczne życzenia złożyli nam pani Anna Różańska - kierownik internatu oraz pan Jarosław Dubiel - wicedyrektor szkoły.

Uroczystość uświetnił występ naszych artystów. „Opowieść wigilijna” pozwoliła nam przeżyć chwile radości w oczekiwaniu na tajemnicę Bożego Narodzenia.

Czasami warto zatrzymać się na chwileczkę aby poczuć magię nadchodzących świat...

Z pieśnią przez dzieje Polski

Zebraliśmy się wczesnym wieczorem aby słowami pieśni patriotycznych oddać cześć naszym przodkom. Przypomnieć, ze walczono nie tylko bronią. Narażając życie, walczyły całe rodziny. Utulając dziatki, śpiewano historię prawdziwą, uczono kochanego języka. Czyż udałoby się zachować tożsamość narodową bez „zwykłych” ludzi? A dziś, kim jesteśmy? Czy mamy odwagę opowiadać historię przodków?

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Pierwsza pomoc obejmuje bardzo wiele działań wykonywanych w różnych sytuacjach. Bez wątpienia jednym z najważniejszych wypadków z tej kategorii jest zatrzymanie czynności życiowych. Nie ma lepszej metody żeby utrwalić wiadomości, niż przećwiczyć je w praktyce. W czwartkowy popołudnie od naszego gościa otrzymaliśmy zwięzłe informacje o podstawowych czynnościach ratujących życie człowieka, kiedy serce przestaje pracować. Szkolenie obowiązkowe dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy wykonywany zawód. Pamiętaj! Szybkie podjęcie działań to już wielki sukces!

"Czy istnieje bezpieczne branie" - spotkanie z policjantami

W czwartkowe popołudnie odbyła się prelekcja przeprowadzona przez policjantów zatrudnionych w Komendzie Powiatowej Policji w Biłgoraju. Tematem przewodnim spotkania było omówienie problemów związanych z cyberprzemocą i cyberzagrożeniami. Dodatkowo funkcjonariusze omówili konsekwencje prawne w zakresie zażywania środków psychoaktywnych. W celu rozszerzenia profilaktyki antynarkotykowej prelegenci poruszyli mity i stereotypy, jakimi posługują się uczniowie w kwestiach dotyczących problemów narkotykowych.

Czy jesteśmy świadomi, że nie ma podziału na narkotyki „miękkie” i „twarde”?  Czy istnieje bezpieczne „branie”?

Uczymy się samorządności

Przedstawiciele, reprezentujący społeczność internacką wybrani! Nasza aktywność pozwoli nam w przyszłości lepiej przygotować się do podejmowania działań w środowisku lokalnym, dbać o własne prawa i poruszać się w społeczeństwie obywatelskim. A teraz, chcemy kształtować rzeczywistość internatu. Czekamy na Wasze pomysły!!!

"Sportowe zmagania"

W dniu 17.10.2017r. odbyły się drużynowe rozgrywki w piłce nożnej. Okazało się, że mamy silne drużyny, walka była zacięta. Jesteśmy dumni, że chęć zwycięstwa nie przeszkodziła w „walce” zgodnie z zasadami fair play.

Gratulujemy!!!

Dzień Chłopaka

Koniec września to czas świętowania z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczęta przygotowały niespodziankę dla naszych panów. Wieczór zakończyliśmy z nutką słodyczy.

Wszystkiego Najlepszego!!!

Spływ "Kajakiem po Roztoczu"

W piękny wrześniowy poranek wybraliśmy się na spływ „Kajakiem po Roztoczu”. Udało nam się pokonać meandry rzeki Wieprz. Podziwialiśmy malownicze zakątki Roztocza. Brawa dla wszystkich uczestników za wspaniałą postawę. Szczególnie, za odwagę dla wychowanków płynących po raz pierwszy.