Zespół Mechaniczno-Ekonomiczny przy RCEZ w Biłgoraju

NAGŁÓWEK

R C E Z

ZAWARTOŚĆ DOKUMENTU

LEWA CZĘŚĆ DOKUMENTU

FINAŁ WOJEWÓDZKI OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO

W dniu 21 maja 2016 roku w Zamościu odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży ponadgimnazjalnej w szczególności poprzez popularyzowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych. W turnieju uczestniczyło 12 drużyn reprezentujących poszczególne powiaty województwa lubelskiego.

Uczestnicy startowali w siedmiu konkurencjach:

  • test z wiedzy o zasadach i przepisach ruchu drogowego
  • test skrzyżowań
  • test z historii polskiej motoryzacji
  • pierwsza pomoc przedmedyczna
  • przygotowanie pojazdu do jazdy
  • jazda sprawnościowa motorowerem
  • jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”

Powiat biłgorajski reprezentowała drużyna z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
w następującym składzie: Rafał Krasnodębski kl. IIISa, Rafał Kozak kl. IIISa, Dominik Bartnik kl. IIISa. Opiekunem drużyny był mgr inż. Robert Kłosek. W klasyfikacji drużynowej nasi uczniowie zajęli I miejsce i będą reprezentować województwo lubelskie na Ogólnopolskim Finale Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się w dniach od 8 do 10 czerwca w Nowym Sączu.

PRAWA CZĘŚĆ DOKUMENTU