Internat RCEZ


Proszę czekać...

Internat
Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

Rok szkolny 2019/2020:

Lekcja odpowiedzialności udzielona przez funkcjonariuszy policji w Internacie RCEZ

Dnia 3 grudnia 2019 roku, wychowankowie Internatu RCEZ w Biłgoraju uczestniczyli w spotkaniu z policją pt. „Odpowiedzialność prawna i cyberprzemoc – nieletni wobec prawa”.

Młodzież zapoznała się ze swoimi prawami i obowiązkami, a przede wszystkim konsekwencjami swego postepowania.

Temat prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie i w sieci oraz uświadomienie młodzieży jak cienka jest granica między głupim żartem, nieświadomością, a zachowaniem zakrawającym o przemoc był ważną lekcją dla naszych podopiecznych. Poruszane przez funkcjonariuszy policji zagadnienia, pozwoliły dostrzec wychowankom jak wiele zależy od ich prawidłowej reakcji na bodźce zewnętrzne, jak ich działania oraz konsekwencje złych zachowań wpływają na życie i zdrowie psychiczne własne i innych, a przede wszystkim jakie skutki prawne niesie określone postępowanie.

Wiele uwagi funkcjonariusze poświęcili na omówienie przestępstw, których w ostatnim czasie dopuszczają się młodzi ludzie oraz konsekwencje określonych czynów.

W imieniu wszystkich wychowanków Internatu RCEZ w Biłgoraju serdecznie dziękujemy za uświadomienie i wskazanie właściwych dróg oraz sposobów radzenia sobie w skrajnych sytuacjach.

P. J.

„Znamię! Znam je? - Jak chronić się przed czerniakiem?” – Prelekcja dla wychowanków Internatu

W dniu 19 listopada 2019 roku, wychowankowie Internatu RCEZ w Biłgoraju uczestniczyli w wykładzie przeprowadzonym przez p. Mariolę Sokołowską - Kaczor pt. „Znamię! Znam je? - Jak chronić się przed czerniakiem?”.

Na spotkaniu przedstawiono młodzieży sposoby zapobiegania oraz zwalczania tej groźnej choroby, a dodatkowo zwrócono uwagę na profilaktykę zakażeń wirusami. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę, a materiały przygotowane przez p. Mariolę Sokołowska – Kaczor, dostarczyły mnóstwo dodatkowych informacji na temat tego typu nowotworu.

W imieniu wychowanków Internatu RCEZ w Biłgoraju serdecznie dziękujemy p. Marioli Sokołowskiej – Kaczor za przeprowadzony wykład, a pozostałych zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy z zakresu chorób i wirusów zakaźnych.

P. J.

Zbieramy pluszaki dla małych pacjentów z Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie

Wychowankowie i wychowawcy Internatu RCEZ w Biłgoraju bardzo chętnie uczestniczą w różnorakich akcjach charytatywnych. Tym razem postanowili pomóc chorym na białaczkę czy nowotwory dzieciom z Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie.

Pod okiem wychowawców, uczniowie gromadzili książeczki, kolorowanki, kredki, puzzle, gry planszowe, maskotki i wiele innych rzeczy, które umilą małym pacjentom pobyt w klinice.

Mamy ogromną nadzieję, że wszystkie zgromadzone przez nas artykuły wywołają szerokie uśmiechy i pomogą przetrwać te ciężkie chwile.

P. J.

Nic, co biłgorajskie nie jest nam obce.
Wizyta wychowanków Internatu RCEZ w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.

Biłgoraj, to szczególne miejsce dla wszystkich wychowanków Internatu RCEZ. Aby przybliżyć im historię oraz tradycje miasta, młodzież wraz z wychowawcami wybrała się do Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. Wystawa „Nasze biłgorajskie” przybliżyła etapy rozwoju miasta, zwyczaje oraz lokalne ciekawostki, charakterystyczne dla regionu: strój biłgorajski, suka biłgorajska, historia sitarstwa i sitarzy oraz wiele innych.

Młodzież Internatu RCEZ poznała mnóstwo historii związanych z Biłgorajem i okolicą. Dzięki temu uczniowie poszerzyli i wzbogacili swoja wiedzę o naszej „Małej Ojczyźnie”.

Młodzież Internatu miała także okazję uczestniczyć w spotkaniu z Januszem Jarosławskim – autorem książek historycznych . Podczas prelekcji została zaprezentowana jego najnowsza publikacja: „Szable Wojska Polskiego 1918-1939”.

P. J.

Sportowa rywalizacja wychowanków Internatu RCEZ

Prowadzisz aktywny tryb życia? Wychowankowie Internatu RCEZ również! To właśnie dla nich p. Patrycja Jurczuk zorganizowała rozgrywki sportowe! Pod okiem p. Przemysława Kubata uczniowie przygotowywali się do gier i zabaw sportowych. Młodzież swoją sportową rywalizację rozpoczęła od rozgrzewki. Krótkie ćwiczenia ruchowe rozgrzały nie tylko mięśnie ale i sportowego ducha walki.

Uczniowie podzieleni na sześcioosobowe drużyny, rozegrali mecz siatkówki. Rywalizacji nie było końca! Po wytypowaniu najlepszego zespołu nadszedł czas na grę w piłkę halową. Nasi wychowankowie wykazali się niezwykłym sprytem i precyzją.

Gry zespołowe to idealny sposób na poprawienie kondycji, samopoczucia, a przede wszystkim integracja i mnóstwo frajdy! Naszym „sportowcom” dostarczyły wiele radości i satysfakcji.

Serdecznie dziękujemy p. Przemysławowi Kubatowi za sportową opiekę, a pozostałych uczniów zachęcamy do prowadzenia aktywnego trybu życia!

P. J.

Wybory do Młodzieżowej Rady Internatu RCEZ w Biłgoraju

Dnia 29 października 2019 roku, w Internacie RCEZ, odbyły się kolejne wybory Młodzieżowej Rady Internatu.

Od członków MRI wymagane jest szczególne zaangażowanie, chęć niesienia pomocy i zdolności organizacyjne, tak aby efektywnie urozmaicać życie w Internacie.

Wszyscy członkowie Rady, to osoby godne zaufania, stanowiące wzór dla innych, mające na celu, jak najlepsze reprezentowanie społeczności, w której funkcjonują.

Młodzieżowa Rada Internatu stoi na straży odpowiednich wzorców zachowania i postaw mieszkańców Internatu.

Spośród 11 zgłoszonych kandydatów uczniowie typowali swoich faworytów, następnie oddawali głosy. Wychowankowie doskonale wiedzą, iż zadania MRI to nie lada wyzwanie, dlatego każdy oddany głos był starannie przemyślany.

Wynik demokratycznych wyborów, wyłonił następujący skład Młodzieżowej Rady Internatu RCEZ:

  • Remigiusz Płachta – przewodniczący
  • Paweł Krzyszycha – zastępca przewodniczącego
  • Bartłomiej Bielak – zastępca przewodniczącego

Do Młodzieżowej Rady Internatu weszli również pozostali kandydujący.

Wszystkim nowo wybranym członkom MRI serdecznie gratulujemy i życzymy dużo wytrwałości, pomyślnej realizacji zaplanowanych przedsięwzięć, a przede wszystkim niesłabnącego zapału do podejmowania nowych wyzwań w placówce!

P. J.

Dzień Edukacji Narodowej w Internacie RCEZ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej młodzież Internatu RCEZ, pod nadzorem pań: J. Lisowskiej i M. Kulanin, przygotowała występ artystyczny. Uczniowie dziękowali w ten sposób za trud, troskę, opiekę oraz okazywane im wsparcie. Dzięki temu wszyscy pracownicy naszej placówki poczuli się docenieni. Wychowankowie zrozumieli, jak wielka odpowiedzialność ciąży na pracownikach Internatu.

Wyrazem wdzięczności za wskazywanie właściwych dróg, okazywaną troskę i cierpliwość były kwiaty, złożone na ręce wszystkich pracowników.

Nie zapominajmy jednak, że najważniejsi są oni – nasi wychowankowie! Podziękowaniem za ich obecność była odrobina słodkości. Dla nas uśmiechy naszych uczniów to najlepszy sposób na okazanie zadowolenia i szczęścia.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom Internatu RCEZ życzymy wszystkiego, co najlepsze!

P. J.

„Dzień Chłopaka” w Internacie RCEZ

Danuta Rinn śpiewała: Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy... odpowiedź jest bardzo prosta: w Internacie RCEZ! Nasze orły, sokoły i herosy jak każdego roku obchodzili swoje święto.

Z tej okazji przygotowano w Internacie RCEZ część artystyczną, ukazującą jak różni potrafią być nasi Panowie. Zorganizowana przez p. M. Kulanin oraz p. J. Lisowską „Randka w ciemno”, zaprezentowała nam różnorodność męskich charakterów, sposobu zachowywania się, a nawet kultury wysławiania. Tak różni od siebie, a jednak tacy uroczy! Trzech kandydatów telewizyjnego show sprawiło, że serca dziewcząt z pewnością zaczęły bić mocniej, a na ich twarzach pojawiły się szerokie uśmiechy!

W podziękowaniu za pomocną dłoń, wsparcie, poczucie humoru i za to, że po prostu z nami są, nasi Panowie otrzymali skromne upominki w postaci słodkości.

Wszystkim zaangażowanym w część artystyczną serdecznie dziękujemy, a chłopcom
z Internatu RCEZ życzymy spełnienia wszystkich marzeń!
Pamiętajcie, że jesteście najlepsi!

P. J.

Aktywna Integracja Wychowanków Internatu RCEZ w Biłgoraju

Uwielbiasz spędzać czas aktywnie? Nasi wychowankowie również! To właśnie dlatego postanowiliśmy zorganizować wycieczkę, dzięki której poznaliśmy się lepiej, a przy tym odkryliśmy nowe pasje!

25 września 2019 roku, młodzież Internatu RCEZ w Biłgoraju wyruszyła na rozgrywki w Paintballu do Janowa Lubelskiego. Pod okiem swoich opiekunów, grupa licząca aż 46 osób uczestniczyła w niesamowitej zabawie. Integracja, wspaniałe humory, mnóstwo atrakcji, fantastyczna pogoda – to wszystko towarzyszyło nam podczas wyjazdu.

Już od pierwszych chwil nasi wychowankowie byli wprost zachwyceni możliwością zaprezentowania swojego ducha walki, sprytu i precyzji. Podzieleni na sześć grup, doskonale się zgrali i współpracowali ze sobą, by pokonać przeciwnika. Kolorowe kulki z farbą trafiały w ręce, nogi i plecy naszych bohaterów, pozostawiając plamki i dostarczając sporo frajdy.

Po stoczonym pojedynku nadszedł czas na chwilę odpoczynku i napełnienie brzuchów. Ognisko, pieczona kiełbaska, gorąca herbata z cytryną – to wszystko czekało na mieszkańców Internatu RCEZ. Czego chcieć więcej?

Uczestnikom rozgrywek serdecznie gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do aktywnego spędzania wolnego czasu!

P. J.