JEDZENIE
Kuchnia australijska bazuje na tradycjach brytyjskich, a także amerykańskich i azjatyckich. Można spodziewać się, że częstym przysmakiem mieszkańców tego kraju będą Fast foody, czyli hot-dogi, frytki, hamburgery lub steki, ale także dania z innych części świata, jak kebab, sushi, ryż z dodatkami, a nawet pizza i spaghetti. Do picia Australijczycy zamawiają najczęściej wodę soki, a także wino i bardzo lubiane przez nich piwo.
MIESZKAŃCY
amulet Tradycyjni mieszkańcy Australii, czyli Aborygeni stanowią niewielki procent społeczności tego państwa – jedynie 2,6% ogółu populacji, a większość z nich mieszka na północy kraju, dlatego przybywając do innych rejonów Australii możemy ich w ogóle nie spotkać. Oprócz swobody w kwestii powitania, Australijczycy czują się bardzo swobodnie w pracy, i w życiu towarzyskim. Żyją tak naprawdę jak chcą i nie przejmują się specjalnie tym, że czegoś nie wypada robić. Jednak rdzenni Australijczycy, których jest stosunkowo niewielu, starają się postępować wedle tradycji swojej kultury. W Australii dobrze się żyje nawet osobom ubogim, ponieważ polityka tego państwa sprzyja ludziom z marginesu społecznego. Do tego państwa coraz częściej przybywają przedstawiciele innych kultur, np., mieszkańcy Chin, Wietnamu czy Hindusi, Koreańczycy. Mieszkańcy Australii to ludzie z reguły mili, otwarci i bezpośredni, co czasem może być trochę krępujące.
ŚWIĘTA
Ważnym dniem dla całego narodu australijskiego jest obchodzony 26 stycznia Narodowy Dzień Australii. Tradycja ta sięga ponad 200 lat. W tym dniu odbywa się wiele uroczystości, takich jak wyciąganie flag, salwy armatnie i fajerwerki, prezentacja ważnych społecznych nagród, imprezy sportowe oraz ceremonie nadawania obywatelstwa. Święto to nie jest natomiast celebrowane przez Aborygenów, gdyż ta data jest dla nich Dniem Żałoby, ponieważ tego dnia biała ludność najechała na ich kraj i zniszczyła ich kulturę. Prędzej czy później musi jednak dojść do porozumienia. Miejmy nadzieję, iż data Narodowego Dnia Australii zostanie zmieniona i całe społeczeństwo będzie mogło w zgodzie świętować tak ważny dla nich dzień.