michael_caine

MICHAEL CAINE
Aktor, którego prawdziwe nazwisko brzmiało Mauarice Micklewhite. Urodził się 14 Marca 1933, znany raczej jako Sir Michael Caine, zdobywca Oscara. Zagrał w takich filmach jak: Mona Lisa z 1986 roku, Little Voice z 1998 roku oraz the Quiet American z 2002. Do Oskara był nominowany 6 razy, pierwszego zdobył w 1986 roku za "Hannah and Her Sisters"


joan_collins

JOAN COLLINS
Sławna Alexis z Dynastii, urodziła się 23 maja 1933. Mając zaledwie 9 lat miała swój pierwszy debiut filmowy. Występowała też w "Ziemi faraonów" (1955). angielska aktorka i producentka filmowa, telewizyjna i teatralna, pisarka, przedsiębiorca i modelka, laureatka nagrody Złotego Globu i autorka bestsellerów. W 1997 roku królowa brytyjska Elżbieta II uhonorowała ją Orderem Imperium Brytyjskiego, przyznawanym obywatelom brytyjskim, którzy przyczynili się do rozsławienia Wielkiej Brytanii na całym świecie.


naomi_cambell

NAOMI CAMPBELL
Supermodelka, urodziła się 22 Maja 1970 roku. Magazyn People zakwalifikował ją w 1991 roku do grona najpiękniejszych ludzi świata. Jest również aktorką oraz Jest również pierwszą czarnoskórą modelką, która zrobiła wielką karierę międzynarodową. Do tej pory - jak wynika z analiz - zarobiła będąc modelką około 28 milionów dolarów. Wraz z Claudią Schiffer, Elle Macpherson i Christy Turlington otworzyła kawiarnie Fashion Cafe w Paryżu i Nowym Jorku. Sygnuje swoim nazwiskiem linię perfum: Naomi Campbell, Naomagic, Exult, Mystery, Sunset, Cat deluxe i Seductive Eliksir. W latach 2002, 2003 i 2005 wzięła udział w pokazach mody firmy bieliźniarskiej Victoria's Secret. Pracowała dla takich marek jak: Dolce & Gabbana, Yves Saint Laurent, Louis Vuitton, Versace, Dior, Valentino czy Calvin Klein.


gary_oldman

GARY OLDMAN
Jest zarówno aktorem i reżyserem. Urodził się 21 marca 1953 roku. Występował w wielu rolach, jak na przykład Dracula, Ludwig van Beethoven, Lee Harvey Oswald, Pontius Pilate. Grał też diabła. Wystąpił między innymi w "Batman początek" jako James Gordon. Miłośnicy Harego Pottera znają go jako Syriusa Blacka. Pierwszy przełom nadszedł w jego karierze, kiedy pojawił się w paradokumencie (Sid and Nancy, 1986), o tragicznym związku artysty punk-rockowego z Nancy Spungen. Kreacja pogrążonego życiowo rockmana, którą stworzył Oldman, zebrała entuzjastyczne krytyki.


hugh_grant

HUGH GRANT
Aktor, urodził się 9 września 1960 roku. Grywa w golfa - a w filmach -zazwyczaj typowego Brytyjczyka. Studiował na Oxfordzie. Wystąpił w takich filmach, jak "Cztery wesela i pogrzeb" z 1994 roku oraz "Notting Hill" z 1999 roku obok Julii Roberts. Studiował literaturę i sztuki teatralne w Oksfordzie. Potem pisał teksty do reklamówek telewizyjnych. Rozpoczął karierę występami scenicznymi z brytyjską grupą komediową The Jockeys of Norfolk. Grant w młodości był czynnym sportowcem, grał w krykieta i piłkę nożną.Jest fanem klubu piłkarskiego Fulham F.C.


frank_bruno

FRANK BRUNO
bokser znany nie tylko ze swych 40 wygranych z 45 stoczonych pojedynków oraz wygrania w 1995 roku mistrzostwach świata wagi ciężkiej WBC, ale także z występów pantomimicznych. Wydał nawet swoją wersję piosenki z filmu Rocky III - Eye of the Tiger. W 1986 został mistrzem świata wagi ciężkiej organizacji WBC. W 1987 był już najlepszym pięściarzem wagi ciężkiej wszystkich federacji. Tyson wygrał swoje pierwsze 19 zawodowych walk przez nokaut, z czego 12 walk wygrał w pierwszej rundzie. W lutym 1990 w Tokio przez KO w 10. rundzie przegrał z Jamesem “Busterem” Douglasem.


george_michael

GEORGE MICHAEL
Wokalista, urodził się 25 czerwca 1963 roku. Jego oryginalne nazwisko brzmiało Georgios Kyriakos Panagiotou. Jest również kompozytorem i autorem tekstów. Już w wieku 17 lat napisał uznane w 1995 roku jako nagranie wszechczasów "Careless Whisper". Przez ponad 20 lat kariery sprzedał ponad 45 milionów płyt. George Michael rozpoczął solową karierę duetem z Arethą Franklin, "I Knew You Were Waiting". Następnie zaszokował publiczność piosenką i teledyskiem promującym pierwszy solowy album, Faith, wydany w 1987 roku. Rozgłośnie radiowe zakazały emitowania utworu przed godz. 22:00, ale to nie przeszkodziło, aby stał się on wielkim przebojem.