wolfgang_joop

WOLFGANG JOOP
Wolfgang Joop, obok Carla Lagerfelda, jest odnoszącym chyba największe sukcesy projektantem mody. Brandenburczyk Joop urodził się w posiadłości swoich rodziców, w pobliżu pałacu Sanssouci, w Poczdamie. Joop osiągnął międzynarodowy przełom w roku 1978 dzięki kolekcji futer, nagrodzonej przez New York Times tytułem "Prussian Designer", w aluzji do jego brandenburskiego pochodzenia. W latach 80-tych poszerzył swoją reputację oraz markę JOOP! o damską kolekcję Pret-a-porter i pierwsze kolekcje perfum. Od kilku lat, projektant mody Joop z jego firmą Wunderkind, znajdującą się m.in. również w Poczdamie, obiera nowe drogi. Mimo wszystkich zagranicznych pobytów, kosmopolita Wolfgang Joop, zawsze pozostaje wierny jego rodzinnemu miastu - Poczdamowi.


jshaun_baker

SHAUN BAKER
W latach 80. przeprowadził się z północnej Anglii do Niemiec. Karierę zaczynał grając w tamtejszych klubach. Następnie występował w całej Europie, między innymi regularnie prezentując swój materiał na Ibizie i Majorce. W miarę rozwoju kariery, jego sety można było usłyszeć także w Japonii, Tajlandii czy na Tajwanie. Świat usłyszał o nim po 1997 roku, kiedy to zaczął wydawać własne utwory. Była to muzyka gatunkowo zbliżona do euro trance lub vocal trance. Tytuły albumów Shauna Bakera z tamtego okresu często zawierały wulgaryzmy. Jego pierwszym wielkim przebojem, który doczekał się niezliczonej ilości przeróbek i remiksów, była piosenka "Explode", nagrana w ramach projektu Jordan & Baker. Duet ten wystąpił na Sunrise with Ekwador w 2003 roku. Projekt Jordan & Baker ujawnił tendencję Bakera do bogatego wykorzystywania syntezatorów. Obecnie Shaun współpracuje z innym niemieckim DJ – Sebastianem Wolterem, wydając muzykę w stworzonej przez niego wytwórni Uptunes. Pierwszym jego solowym hitem był cover utworu "Bakerman", autorstwa zespołu Laid Back. Największą popularność przyniosła mu jednak piosenka "V.I.P." z lutego 2007 roku. Zajmowała ona pierwsze miejsca na listach przebojów między innymi w Polsce i Czechach. Po sukcesie tego utworu jego oficjalną wokalistką została MaLoY.


sasha_schmitz

SASHA SCHMITZ
Sasha Schmitz urodził się 5 stycznia 1972 roku w niemieckim mieście Soest. W 1998 roku wydał singiel "If you believe", którym podbił rynek muzyczny na całym świecie. 9 lat później dorobek artysty to 3 albumów, 17 singli, 4 płyty DVD. Ale Sasha to także autor tekstów, kompozytor oraz producent, który zasłynął także jako kanadyjski król Rock'n'Roll'a..


matthias_kahle"

MATTHIAS KAHLE
niemiecki kierowca rajdowy. W swojej karierze zaliczył 8 występów w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Był sześciokrotnym mistrzem swojego kraju i dwukrotnie wicemistrzem. W 1999 roku Kahle zadebiutował w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Pilotowany przez Dietera Schneppenheima i jadący Toyotą Corolla WRC zajął wówczas 8. miejsce w Rajdzie Portugalii. W 1999 roku zaliczył łącznie 4 rajdy w mistrzostwach świata. W Rajdzie Nowej Zelandii był 7., plasując się na najlepszym miejscu w swojej karierze.


sarah_connor

Sarah Connor
Jej niezwykły głos pozwolił jej zaśpiewać w chórku Michaela Jacksona podczas jednego z jego koncertów. Sarah już wtedy postanowiła, że będzie piosenkarką. Wysyłała swoje nagrania demo do różnych wytwórni. Jedno z nich trafiło do niemieckiego boybandu Touché. Sarah zaczęła występować jako support przed ich koncertami, nagrała kilka singli (zostały wydane w małym nakładzie). Występowała wtedy pod pseudonimem Sarah Gray. Gdy na jednym z występów w rodzinnym mieście śpiewała tradycyjną niemiecką kolendę jej głosem zauroczył się właścicel firmy fonograficznej X-cell. Chciał podpisać z nią kontrakt. Wtedy zmieniła pseudonim na Sarah Connor związany z bohaterką filmu Terminator)i przefarbowała swe ciemne włosy na blond. Duży sukces odniosła debiutanckim singlem Let's Get Back To Bed, Boy! (2001), nagranym wspólnie z amerykańskim raperem TQ; powodzeniem cieszyły się również kolejne piosenki From Sarah With Love, French Kissing oraz płyta Green Eyed Soul. Utwory te zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów w Niemczech i innych krajach europejskich, zyskały status złotych płyt, a piosenkarce zapewniły m.in. nagrodę telewizji muzycznej VIVA Comet za debiut roku 2001 oraz nagrodę niemieckiego przemysłu muzycznego Echo Award (2002) w kategorii najlepsza wokalistka.