HISTORYCZNY AWANS DZIEWCZĄT W LEKKOATLETYCE

W październiku bieżącego roku zostały rozegrane zawody lekkoatletyczne w ramach Licealiady Powiatowej.

Pierwszą rywalizację dziewczęta stoczyły w ramach Ligi Lekkoatletycznej, w której nasza reprezentacja zajęła III miejsce w powiecie, a dwie zawodniczki Aleksandra Kostek (IIIEk) w pchnięciu kulą i Monika Kołodziejczyk (IEk) w biegu na 100m, uzyskały awans do półfinałów wojewódzkich. Monika zajeła IV miejsce w półfinałach wojewódzkich, ze świetnym wynikiem 13.93s.

Rewelacyjnie wypadła reprezentacja RCEZ dziewcząt w Licealiadzie powiatowej w sztafetowych biegach przełajowych. Dziewczęta przebiegały bardzo trudny dla nich dystans 8x800m rywalizując z dziewczętami z ZSBiO, LO im. ONZ, ZSZiO oraz KLO. Nasze dziewczęta walczyły z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem. Osiągnęły świetny rezultat i zostały uhonorowane srebrnymi medalami, ustępując pola jedynie dziewczętom z „Budowlanki”. Historyczne II miejsce dało dziewczętom upragniony awans do półfinałów wojewódzkich, czego dotąd nie udało się wywalczyć damskiej reprezentacji RCEZ.

Ogromne brawa i gratulacje!!! Trzymamy kciuki za udział w kolejnych etapach zawodów.