Aktualności

Graliśmy dla Piotrka

1 grudnia na hali sportowej ZSBiO drużyna RCEZ wzięła udział w charytatywnym turnieju siatkówki, podczas którego odbyła się zbiórka do puszek na leczenie 20-letniego ucznia „budowlanki” Piotrka Kozaka.

To było wspaniałe niedziele popołudnie: pomagaliśmy, świetnie się bawiliśmy oraz zajęliśmy dobrą lokatę końcową (w pierwszej szóstce). Dziękujemy za wspólną zabawę.

Piotr ma za sobą bardzo ciężkie chwile związane z chorobą a przed sobą dużo pracy w walce o zdrowie i pełną sprawność ruchową. Jego największym marzeniem jest znów stanąć na własnych nogach. W dalszym ciągu chcemy go wspierać (również finansowo), dlatego w najbliższy czwartek i piątek (5-6.12) serdecznie zapraszamy na kiermasz ciast w naszej szkole!!! Do zobaczenia przy stoisku ze słodkimi wypiekami.

EPPatriotyczna wizyta w domu kombatanta

We wtorkowe popołudnie 12 listopada 2019 roku uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, a wśród nich wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu gościli w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju. Przypadająca dzień wcześniej 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się wspaniałą okazją do zaprezentowania akademii patriotycznej przygotowanej prze panią Justynę Kulińską. Podczas tej pięknej uroczystości młodzież zaprezentowała fragmenty wspomnień, poezję, pełne emocji dialogi, tematyczne pieśni oraz fakty historyczne związane z utratą oraz odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Serdecznie dziękujemy za to pełne wzruszeń spotkanie oraz niesłabnące owacje po każdym z występów.

Korzystając z okazji, że wydarzenie przygotowane prze uczniów RCEZ spotkało się z tak licznym odzewem ze strony mieszkańców domu, z przyjemnością poinformowaliśmy o inicjatywie z jaką wyszło Szkolne Koło Wolontariatu - cotygodniowych towarzyskich spotkaniach naszych wolontariuszy z mieszkańcami domu kombatanta. Będziemy was na bieżąco informować o naszych wizytach a wszystkich chętnych, którzy chcą do nas dołączyć serdecznie zapraszamy do współpracy.

EPAkcja charytatywna Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Koła Ekologicznego

17 i 18 października 2019 r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wspólnie z uczniami ze Szkolnego Koła Ekologicznego przeprowadzili w naszej szkole charytatywną akcję polegającą na sprzedaży jabłek. Dzięki waszej hojności zebrano 563,68 zł. Dochód ze sprzedaży został w całości przekazany na leczenie Maćka – kolegi naszej uczennicy, który podczas wakacji uległ poważnemu wypadkowi i obecnie zbiera środki na kosztowną rehabilitację. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję.Pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu

30 września 2019 roku w świetlicy szkolnej RCEZ odbyło się pierwsze spotkanie nowo powołanego Szkolnego Koła Wolontariatu, podczas którego wybrano jego przedstawicieli, przedstawiono plan pracy koła na rok szkolny 2019/2020 oraz przeprowadzono szkolenie z zakresu praw i obowiązków wolontariusza. Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu pani Ewelina Pyć oraz pan Tomasz Dziduch podziękowali wszystkim zgromadzonym uczniom za przybycie oraz za gotowość do dobrowolnej i bezpłatnej pracy na rzecz innych.

Przewodniczący: Jarosław Marczak 3 TM

Zastępca: Radosław Wyroślak 2 TE

Copyright © 2019 Paweł Pieczykolan. Some rights reserved. Non-profit website. / fullPage.js by alvarotrigo / Microsoft and Docomo icons / Pixabay stock photos / Google fonts / RCEZ